Kalendorius

Balandis 2020
2
Ketvirtadienis
08:07
BuaXua Calendar

Lankytojai

Dabar svetainėje 4 svečiai (-ių) ir narių nėra

 Ginėja

 

„Ginėja“ - sutartinių giedotojų grupė, susidedanti iš 7 narių (Ona Šakienė, Roma Važgėlienė, Ūla Petrauskienė, Galina Jorudienė, Irena Petkevičienė, Dainora Januškienė, Diana Norušienė). Grupė įkurta 2017 m. balandžio 28 d., vardą pasiūlė etnologė ir grupės vadovė Ona Rasutė Šakienė. Ginėja - viena iš šešių, daugiau nei prieš 50 metų egzistavusių salų viename iš Anykštos, Puikino ar Jagudo ežerų (dabar Elektrėnų marios).

 

,,Ginėja“ vykdo labai intensyvią ir plačią veiklą vietos bendruomenių veikloje, ne tik dalyvauja įvairiuose renginiuose Elektrėnų ir Kaišiadorių savivaldybėse (Kietaviškių, Jagėlonių bibliotekose, Gilučių, Pastrėvio ir Žąslių kultūros centruose), bet ir respublikiniuose renginiuose (2017-06-06d. sutartinių festivalyje „Sutarjėla“ Dubingiuose, Molėtų raj.; tarptautiniuose folkloro festivaliuose: 2019-05-24d. ,,Skamba skamba kankliai“ sutartinių vakare ,,Lioj saudailio, vokaro“ Vilniuje ir 2019-05-31d. ,,Atataria lamzdžiai“ sutartinių rate ,,Trijula sesiula“ Kaune). 

 

Kolektyvo koncertinė veikla įvairiapusiška – atliekamos ne tik sutartinės ir liaudies dainos, bet ir romansai. „Ginėja“ turi paruošusi visų kalendorinių metų ciklo programas, kasmet veda Adventines popietes ir vakarones, Rasų - Kupolių šventę ant Kalninių Mijaugonių ir Stirnių piliakalnių, o 2019 m. birželio 23d. dalyvavo Kernavės Rasų šventėje, Oninių šventėje Vievyje (2018-07-29), ,,Gandrinių šventėje“ Mackantiškėse, Aukštadvario sen. (2019-04-06).

„Ginėją“ galite rasti internete: https://www.facebook.com/gineja.Elektrenai/ 

 

Ginėja-3 Ginėja-4

Ginėja-5