Kalendorius

Birželis 2022
30
Ketvirtadienis
15:41
BuaXua Calendar

Lankytojai

Dabar svetainėje 2 svečiai (-ių) ir narių nėra

Europos savanorių tarnyba

2016 m. pabaigoje pagal Europos savanorių tarnybos programą Vievio kultūros centre veiklą pradėjo jau trečia savanorė iš užsienio.

Šį kartą Vievio kultūros centre savanoriauti atrinkta savanorė Ivanka Melnychuk iš Ukrainos.

Ivanka 

 

Vievio kultūros centre 2015 m. pabaigoje darbą pradėjo savanorė iš Ukrainos

 

Nuo 2015 m. spalio 5 d. Vievio kultūros centre jau dirba antra savanorė pagal Europos savanorių tarnybos programą.

Pernai Vievyje su jaunimu dirbo Ana iš Gruzijos, o dabar ją pakeitė ir iki 2016 m. rugsėjo Vievyje savanoriaus ukrainietė Marina Rasputna.

Mergina iki 2016 m. rugsėjo dirbs su vietos jaunimu bei gyventojais.

MarinaR

Marina (antra iš dešinės) su Vievio jaunimu

 


 

Savanorė Ana

Savanorė Ana su Vievio jaunimu

2014 m. savanorė gruzinė dirbo VKC

 

Vievio kultūros centre (VKC) iki 2015 m. pradžios dirbo gruzinė Ana Čikviladzė. Pakalbinome savanorę kartu su jos kuratoriumi VKC meno vadovu Mykolu Krasnicku.

Apie Europos savanorių tarnybą

Anksčiau savaitraštyje rašydami šia tema minėjome visiems 13 – 30 metų asmenims skirtą Europos Sąjungos programą „Veiklus jaunimas“ (2007 – 2013 m.), kuri minimo amžiaus žmonėms suteikė neformalaus ugdimosi galimybes bei finansines subsidijas jų inicijuotiems bei įgyvendinamiems projektams, skatino Europos šalių jaunimą bendradarbiauti. Nūnai minėtas užsibrėžtos veiklos planas pratęstas iki 2020 m. Jis ir toliau skatina jaunąją kartą būti aktyviais piliečiais, stimuliuoja tarptautinį tarpusavio supratimą, ugdo jos solidarumo jausmą bei toleranciją, nukreipia prie tokio pobūdžio veiklos rėmimo, kokybės gerinimo ir pilietinės visuomenės organizacijų, sprendžiančių jaunuomenės reikalus, veiksnumo didinimo.

Šios programos rėmuose funkcionuoja Europos savanorių tarnybą, kuri remia jaunųjų dalyvavimą įvairaus pobūdžio ES ir už jos ribų vykdomoje savanoriškoje veikloje. Tad šiuo atveju 18 – 30 m. amžiaus asmenys pavieniui ir grupėmis gali dalyvauti pelno nesiekiančioje nemokamoje veikloje. Finansavimas skiriamas savanorio priėmimo, siuntimo bei projekto koordinavimo veiklai.

Randa bendrą kalbą

A. Čikviladzė šįmet vasarį baigė Tbilisio valstybinio universiteto Filosofijos ir psichologijos fakultetą, o kove jau buvo Vievyje. VKC dirbs iki 2015 m. sausio, grįžusi namo tęs studijas magistratūroje.

Kaip sakė, jos kandidatūrai buvo pritarta ir Gruzijoje, ir Lietuvoje. Dabar Ana kartu su kolegėmis iš Armėnijos bei Ispanijos, talkinančiomis Vievio vaikų dienos centre (VVDC) , gyvena antrojo savivaldybės miesto Liepų gatvėje.

Ji prisiminė, kad pirmajame susitikime su jaunais miestelėnais supažindino Vievio gimnazistus su savo šalimi, gruziniška virtuve ir pavaišino gruziniškais patiekalais, o susirinkusieji vietos moksleiviai reprezentavo mūsų respubliką. Papasakojo, kaip trečiadieniais bendrauja su 12 – 16 m. jaunimu VKC vykstančiuose renginiuose, pavyzdžiui, žaidžia tinklinį, kalbasi angliškai, ir kaip ketvirtadieniais bendrauja su VVDC auklėtiniais jiems skirtose diskotekose. Paminėjo, kad kartu su kultūros centro mažaisiais lėlių teatro artistais lankėsi Panevėžyje ir Anykščiuose. Pratęsdamas pokalbį, M. Krasnickas sakė, jog gruzinė padėjo rengti Joninių šventę, chorų festivalį „Mūsų dainose“, be to pažymėjo, kad abudu ruošia 2 tarptautinius jaunimo mainų projektus.

Pašnekovė pasidžiaugė, jog bendraujantieji jai geranoriškai padeda, nuoširdžiai draugauja , tad jokių nesusipratimų nebūva. Girdėjusi, jog lietuviai uždaro būdo, tačiau realiose aplinkybėse Vievyje to nepastebėjusi. Savanorė paragino aktyvųjį miesto jaunimą trečiadieniais bei ketvirtadieniais atvykti į VKC ir turiningai kartu praleisti laiką.

Romualdas Černeckis

 

Daugiau informacijos apie programą "Veiklus jaunimas" galite rasti svetainėje http://www.jtba.lt/veiklus_jaunimas

jtbalogo  Logo Erasmus