Kalendorius

Gegužė 2021
8
Šeštadienis
15:59
BuaXua Calendar

Lankytojai

Dabar svetainėje 8 svečiai (-ių) ir narių nėra

Savivaldybės chorai dalyvavo Rytų Aukštaitijos dainų šventėje

Savivaldybės chorai dalyvavo Rytų Aukštaitijos dainų šventėje

Vievio kultūros centro kamerinis choras „Con moto“, moterų choras „Vieva“ ir senjorų choras bei Elektrėnų kultūros centro moterų ansamblis „Eldija“ birželio 15 d. dalyvavo Rytų Aukštaitijos dainų šventėje Zarasuose.

Regioninė šventė, kurią organizavo Zarasų kultūros centras drauge su partneriu Lietuvos nacionaliniu kultūros centru ir kurioje dalyvavo 47 chorai iš įvairių Lietuvos vietų, buvo skirta Juozo Naujalio metams ir šio Lietuvos muzikos patriarcho 150-osioms gimimo metinėms paminėti.

Renginio iniciatorius – chorų dirigentas, pedagogas, kompozitorius, Zarasų krašto garbės pilietis profesorius Lionginas Abarius. Jo iniciatyva į šios šventės repertuarą buvo įtrauktos 1924 m. pirmojoje Lietuvos dainų šventėje skambėjusios dainos. Garbingą 90-metį šiemet švęsiančio Maestro, sutikto ovacijomis ir vainikuoto ąžuolų vainiku, plačiam mostui pakluso daugiau kaip tūkstančio dainininkų choras. Jungtiniam chorui dirigavo šventėje dalyvavusių chorų vadovai. 

Koncertinės išvykos, dalyvavimas šventėse, konkursuose, festivaliuose – svarbus veiksnys skatinant meninės saviraiškos siekiančius žmones. Chorų vadovams tai - profesinės patirties gilinimas, naujų meninių idėjų generavimas, kūrybinės partnerystės užmezgimas.

 

Audronė Stepankevičiūtė, kamerinio choro „Con moto“ vadovė