Kalendorius

Gegužė 2021
8
Šeštadienis
15:17
BuaXua Calendar

Lankytojai

Dabar svetainėje 8 svečiai (-ių) ir narių nėra

Projektas "Su lietuviška daina - į Europą"

Kamerinis choras “Con moto” koncertavo Katalonijoje

Spalio pabaigoje kamerinis choras “Con moto” viešėjo Katalonijoje. Čia, kurortiniame mieste Kalelja (Calella), vyko tarptautinis chorų festivalis “Canta al mar”. Kelios dešimtys chorų iš įvairių pasaulio šalių dalyvavo konkursuose, Kaleljos miesto erdvėse įrengtose scenose pristatė savo šalių chorinės muzikos tradicijas, atlikdami liaudies muziką, kompozitorių kūrinius. Festivalio renginių lankytojus žavėjo spalvinga ir įvairi programa, juk greta išradingojo Indonezijos choro dainavo romantiški švedai, greta temperamentingųjų rusų – ramus ir subtilūs Estijos choristai. 

Mūsų choras ”Con moto” koncertavo miesto erdvėse, kur susilaukė dideliu susidomejimo ir aplodismentų. Buvome pakvieti giedoti sekmadienio šv. Mišiose Kaleljos Šventosios Marijos ir Šventojo Nikolajaus bažnyčioje, čia surengėme ir koncertą, pasakojome apie chorines muzikos tradicijas mūsų savivaldybėje. Buvo be galo malonu, kai po koncertų prieidavo žmonės, dėkojo, gyrė, linkėjo sveikatos ir Dievo palaimos.

Be abejo, choristai turėjo ir pažintinę programą. Katalonija - autonominis regionas ir istorinė sritis Ispanijos šiaurės rytuose, Pirėnų pusiasalyje, Viduržemio jūros pakrantėje. 2017 m. spalio 27 d. Katalonijos parlamentas, remdamasis referendumo rezultatais, nubalsavo dėl Katalonijos nepriklausomybės paskelbimo. Tačiau de facto Katalonija šiandien yra Ispanijos administracinis teritorinis vienetas. Tautinis akcentas daugelio namų balkonuose – Katalonijos vėliava. Vykome į Barseloną, nuostabaus grožio ir įspūdingo kultūrinio paveldo miestą, lankėme Sagrada Famila bažnyčią, Antonio Gaudi Giuelio parka, Olimpinį kaimelį, klaidžiojome Gotikinio kvartalo gatvelėmis, grožėjomės judriąja Las Ramblas gatve. Neišdildomų įspūdžių paliko išvyka į garsųjį Monserat vienuolyną.

Choro “Con moto” dalyviai šioje koncertinėje išvykoje įgijo didžiulės kūrybinės ir kultūrinės patirties. Nuoširdžiai dėkojame Elektrėnų savivaldybei už projekto “Su lietuviška daina – į Europą” dalinį finansavimą.

 

IMG 20181025 173836 

 IMG 20181025 190153  IMG 20181025 191714  IMG 20181025 1920032

 

IMG 20181026 133636

 

Asociacijos “Choras “Con moto” prezidentas Gintaras Karpičius