Kalendorius

Gegužė 2021
8
Šeštadienis
17:18
BuaXua Calendar

Lankytojai

Dabar svetainėje 7 svečiai (-ių) ir narių nėra

Trečiojo amžiaus universiteto akimirkos

received 191834665421695

 

received 632677977288656

 

IMG 20191008 161000

 

 

VIEVIO TAU 2015-2016 m. sezonas

2015-2016 m. sezono akimirkos

Vievio TAU informatika2

Informacininių technologijų fakulteto studentės ir lektorius Mykolas Krasnickas, 2016 m. balandžio 25 d. 

Susitikimas su policija

Susitikimas su Elektrėnų policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresniaja tyrėja Evelina Romeryte-Bliujiene

WP 20151111 011WP 20151111 013

Edukacinė pamoka "Juostų ryšimas"

WP 20151104 001

 Elektrėnų visuomenės sveikatos biuro sveikatos stiprinimo programa "Saugokime savo rankas parafino vonelėmis"

TAU anglų

Anglų kalbos paskaita

Tau Čiurlionis

Paskaita minint M. K. Čiurliono 140-ąsias gimimo metines


 Vievio TAU šventė pirmąsias metines

DSCF0674 1

       Vieneri metai – gana trumpas laiko tarpas, jeigu skaičiuosi pagal žmogaus gyvenimo metus. Bet jeigu skaičiuosi pagal įvykius, įspūdžius, žinias, įgytas per tuos vienerius metus – tai gali būti labai daug. Taip galime pasakyti ir mes – Vievio TAU studentai „apie žinias įgytas per vienerius TAU veikos metus“.

       Ta proga rinkomės į Vievio KC pilni išradingų sumanymų, pakilios nuotaikos ir dėkingumo jausmo šios mokslo įstaigos vadovams. Vievio TAU turi 3 fakultetus, bet ne visi lankome visus, todėl gal ir ne visi ir esame pažįstami. Tuo labiau, kad šiuos mokslo metus klausytojų gretas papildė ne vienas naujas narys, ypač informacinių technologijų fakultete. Todėl sumanymas susiburti prie bendro stalo ir buvo proga vienas kitą geriau pažinti ir susidraugauti. Vakaras prasidėjo malonia staigmena, kai Vievio KC darbuotojai, pasveikindami mus, kiekvienam prisegė atminimo ženklelį su TAU logotipu ir daugeliui iš mūsų įteikė padėkos raštus už iniciatyvas TAU veikloje. Mes gi, savo ruožtu, padėkojom direktorei A. Stepankevičiūtei, fakultetų kuratoriams A. Davidavičienei, N. Leonavičienei ir M. Krasnickui  už mums suteiktą galimybę burtis draugėn, už organizuotas paskaitas, už dalyvavimą išvykose ir ekskursijose, už galimybę artimiau susipažinti su savo miesto ir rajono atmintinomis vietomis. O ypač už įdomiai organizuotas paskaitas, praplėtusias mūsų muzikinį išprusimą, galimybę dalyvauti chorinėje veikloje, paskaitas, paskatinusias mus labiau susidomėti sveikatingumo klausimais, savo krašto istorija, susirasti naujų draugų.

      Kadangi mūsų būrys jau gana gausus ( priartėjome prie pusės šimto), nutarėm vakarą organizuoti susiskirstę pagal gimimo datas. Susidarė 4 grupės: pavasariniai, vasariniai, rudeniniai ir gimę žiemą. Kiekvienas grupės narys turėjo savo spalvos ženkliukus, kuriuos sumanė ir jai visus apdovanojo „Rudeniniai“. Kiekviena grupė gavo užduotį pateikti savo programą. Pirmieji pradėjo „Žieminiai“. Jie skaitė savo kūrybos eiles apie žiemą, o pabaigoje ją išvarė bendra skanduote „Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“. „Pavasariniai“ savo pasirodymą pradėjo K. Donelaičio poemos „Metai“ ištrauka „Pavasario linksmybės“ir surengė pažintinę po pavasario kalendorines datas ir šventes. O pavasarį jų ypač daug – tai ir Kazimierinės  ir Moters diena, Verbų sekmadienis ir Velykos, Pavasario lygiadienis, paukščių sugrįžimo diena ir garbingos Lietuvos datos – Nepriklausomybės atkūrimas, įstojimas į ES ir į NATO, Motinos diena ir netgi Melagių diena. Vyko tarsi pavasario egzaminų sesija. Už greitus ir teisingus atsakymus „studentai“ buvo apdovanojami saldainiais. Aktyvūs buvo visi: kai ką prisiminė, o kai ką ir naujai sužinojo.

    „Pavasario“ komanda savo pasirodymą baigė minėdama Motinos dieną, ir visai salei dainuojant „Tau , mano Mamyte“ visus apdovanojo gėlėmis. Labai išradingai savo prisistatymą organizavo „Vasaros“ komanda, sugalvoję klausimų – atsakymų viktoriną. O apdovanojimus – suvenyrus nugalėtojai turėjo patys susižvejoti žinių šulinyje. Pats muzikaliausias prisistatymas buvo „Rudeninių“. Jie dainų – karuselės principu, paminėjo beveik visų šalių ir tautų dainavimo tradicijas ir papročius.

   Tačiau tikrą egzaminą mums surengė Vievio KC darbuotojai ir fakultetų kuratoriai. Buvo surengtas tikrų tikriausias „Protų mūšis“. Komandoms buvo išdalinti „bilietai“ , o ekrane parodomi arba pagarsinami klausimai, į kuriuos per labai trumpą laiką turėjome pateikti  grupės kolektyvinį atsakymą. Žinių patikrinimas buvo įvairiapusis: istorijos, muzikos, sporto, literatūros, meno, technologijų ir kitais klausimais. Atsakymai vertinami balais, o nugalėtojai apdovanoti diplomais. Vievio TAU protų mūšio I – osios vietos nugalėtojais tapo žiemą gimę „studentai“. Nedaug nuo jų atsiliko „Pavasario“ komanda. Buvo įdomus, linksmas, išradingas ir draugiškas vakaras. Tuo labiau, kad į mūsų vakaronę – TAU metines – užsuko ir garbingi svečiai : Elektrėnų savivaldybės Tarybos narys J. Grybauskas, Vievio seniūnas Z. Pukėnas, Vievio seniūnijos vyr. specialistas, Vievio bendruomenės centro pirmininkas D. Mlečka. Jie atėjo ne tuščiomis rankomis, o nešini jubiliejiniu tortu ir dovanomis bei gerais palinkėjimais mums.

                                                                           Vievio TAU klausytoja K. Naprienė


  DSCF8793

Susitikimas su rašytoju Edmundu Malūku, 2014 11 12


  • Pirmuosius metus prisimenant

VIEVIO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS SKELBIA VASAROS ATOSTOGAS

                      Atrodo, taip neseniai rašiau apie Vievio trečiojo amžiaus universiteto (Vievio TAU) įsteigimą ir pirmuosius fakultetų užsiėmimus. Šiandien gi rašau apie mokslo metų pirmojo semestro baigimą. Nes mums, kaip ir pridera visiems studentams, prasidėjo vasaros atostogos!

                      Pakiliai nusiteikę paskutinį balandžio trečiadienį visi rinkomės Vievio kultūros centro salėje pabendrauti prie kavos puodelio ir aptarti įveiktą pirmojo semestro mokslų etapą, pasidžiaugti rezultatais.

                      Visi buvome vieningos nuomonės: mums labai pasisekė, nes mes turėjome pačius nuostabiausius ir nuoširdžiausius mokytojus. Vienas jų – informatikos fakulteto kuratorius ir mūsų dėstytojas Mykolas Krasnickas. Mūsų anūkų amžiaus vaikinukas buvo toks tolerantiškas, paslaugus ir kantrus, mokydamas mus perprasti kompiuterinio raštingumo abėcėlę, kad mes visi jį tiesiog įsimylėjome. Ir prie kompiuterių, ir sveikos gyvensenos bei turizmo fakulteto veikloje Mykolui visada talkino Audronė Davidavičienė, pati draugiškiausia ir nuoširdžiausia moteris. Ir jeigu iki šiol ne visi asmeniškai pažinojome šią energingą ir mielą Vievio bendruomenės aktyvistę, tai dabar ji mums visiems tapo labai mylima ir gerbiama, tikra mūsų kolektyvo siela. Tai jos dėka Vievio senjorai ir senjorės perprato ir pamėgo ne tik šiaurietišką ėjimą, bet ir kasdienę mankštą. Visos mūsų studentės ir kai kurie studentai įsigijo šiaurietiško ėjimo lazdas ir mankštai skirtus kilimėlius. Natūralu, kad mūsų amžiaus žmonės beveik visi turime problemų su nesveikais sąnariais ir stuburo skausmais. Todėl specialistės medikės Dianos Norušienės parodytais mankštos pratimais visos labai susidomėjo. Kartu sportuodamos suvokėme paprastą tiesą – kasdienė mankšta ir šiaurietiškas ėjimas draugų būryje yra daug veiksmingesni, negu tai darytum vienas pats.

                      Kokie gi mes būtume studentai, jeigu nesidomėtume kultūra ir menu? Todėl šio fakulteto paskaitos buvo pačios mėgstamiausios ir labiausiai lankomos. Tuo labiau, kad jam vadovauja tikros „kultūros asės“ - kultūros centro darbuotojos Audronė Stepankevičiūtė ir Nijolė Leonavičienė, mūsų meilę ir pagarbą pelniusios jau seniai. Tai iniciatyvios ir išradingos, darbo valandų neskaičiuojančios ir gražių sumanymų nestokojančios specialistės, už gerą darbą ne kartą apdovanotos įvairių kultūros institucijų padėkos raštais, diplomais ir vardiniais suvenyrais. Šių dviejų moterų dėka mokslai Vievio TAU buvo įdomūs ir turiningi. Čia mes susipažinome su muzikos istorija, išmokome naujų dainų, o dainą „Giminės“ įvardinome kaip fakulteto himną. Lankėmės Vievio bibliotekoje, kur mielų ir paslaugių bibliotekos vedėjos Ingos Sūnelaitienės ir jos kolegių Rasos, Renatos, Ramūno, Birutės dėka pažvelgėme į šios knygų šventovės darbo užkulisius. Su vadove floriste Giedre Tartėniene mokėmės gražiai įvynioti dovanas, netradiciniu būdu marginti velykinius kiaušinius, komponuoti puokštes. Klausydamiesi svečio iš Vilniaus Almanto Kulbio ir žiūrėdami jo parengtas skaidres, mokėmės, kaip reikia prižiūrėti savo gėlių darželius. Lankėmės Vievio Dievo Motinos Ėmimo į Dangų cerkvėje, nuoširdžiai bendravome su Tėvu Venjaminu. Patys drąsiausieji lipo į cerkvės varpinę ir netgi skambino varpais. Žiūrėjome ir aptarėme lietuviškus kino filmus „Knygnešys“ ir „Nebylys“. Pamiršę savo negalią ir skaudulius dainavome ir šokome senjorų vakaronėje. Tačiau pats drąsiausias iššūkis mums patiems buvo dalyvavimas Elektrėnų savivaldybės senjorų mėgėjų meno festivalyje „Su pavasariu širdy“, kur išdrįsome pasivadinti „pagyvenusių studentų ansambliu“ ir scenoje dainuoti kartu su maestro Justinu Rinkevičiumi. Kiek vėliau visi lankėmės nuostabiame koncerte, kai buvo pristatoma pirmoji Justino Rinkevičiaus kompaktinė plokštelė „Čia įspaustos pėdos“. Čia turėjome galimybę išvysti ir pasiklausyti žymių klasikinės muzikos atlikėjų Rinkevičių giminės koncerto.

                      Baigiamuoju pirmojo semestro akordu buvo pažintinė kelionė į Vilnių. Aplankėme Valdovų rūmus, Sereikiškių parką, Aušros Vartų šventovę, gidės vedami klaidžiojome jaukiomis, gausybę istorinių įvykių menančiomis senamiesčio gatvelėmis.

                      Visa tai dar kartą prisiminėme, susirinkę į baigiamąjį užsiėmimą. Dėkojome dėstytojams, dalijomės įspūdžiais, stebėjomės patys savimi, kaip mes – mamos, močiutės, žmonos, o taip pat vyrai, tėveliai ir seneliai – paskendę namų rūpesčiuose ir pavasariniuose daržų darbuose, sugebėjome keturias dienas savaitėje skirti mokslams. Negana to, mes visi pasiryžę po atostogų mokslus tęsti toliau. O labiausiai džiaugiamės artimiau pažinę vienas kitą, susiradę naujų draugų, įgiję naujų žinių. Mokslo metų aptarimą baigėme bendromis dainomis, kaip ir pridera tikriems studentams. Ir jau laukiam rudens, kai  vėl galėsim tęsti mokslus Vievio TAU.

Vievio TAU studentė Karolina Naprienė